Sevil Tunç

0
98

1978 yılında İstanbul’da doğdu. Eğitim hayatını, ailesinin işleri sebebiyle ülkenin çeşitli bölgelerinde tamamladı. Turizm eğitimini tamamladıktan sonra turistik otellerde iş hayatına atıldı. Turizm sektöründe disiplin, iş prensipleri, organizasyon, aktif sabır, yüksek iletişim ve kriz yönetimi becerilerini geliştirdikten sonra ani bir kararla uluslararası finans alanına giriş yaptı. Bu alandaki ilk işinde, İsviçre’de bir fonun kurulmasında rol aldı. Ardından yaklaşık on yıl, dünya çapında finansal piyasalarda çalışmalar yürüttü. Sonunda finans dünyasının, sahip olduğu empatiyle sempatiyi elinden alıp kendisine sadece para getireceğini fark ettiğinde ani bir kararla kariyerine son vererek, mutluluğun ve sevginin yayılması için yeni bir alan açan yaşam koçluğu eğitimleri almaya başladı. İki yıllık bu süreç zarfında yerli ve yabancı pek çok kuruluştan eğitim aldı. Eğitim sürecinde deneme ve araştırma amaçlı kurduğu Sevil’diğini Bil sayfası oldukça beğeni topladı.
Doğu ve Batı felsefesinde, dinlerde ve çeşitli eğilimlerde sevgi ve mutluluk anlayışının anatomisi üzerine çalışmalarını sürdürürken bu alandaki tespitlerini ve yayılmasını arzu ettiği fikirlerini bir kitapta toplamaya karar verdi. Kitap çalışmasının yanı sıra bir yandan yaşam koçluğu üzerine özel ve toplu eğitimler verirken diğer yandan özel yaşam koçluğu hizmetlerini sürdürmektedir.

DNA üzerine bilgi yazımı ve DNA’daki bilginin bilince taşınması konularında bilimsel araştırmaları devam etmektedir. Evlidir ve iyi bir hayvan severdir.

Kendime Mesaj

TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here