Özge BudakSaatli Maarif Takvimi’nin, karakışın başlangıcı dediği bir 16 Ocak günü dünyaya geldi. Babası, oğlu olacağından o kadar emindi ki, adı o daha doğmadan hazırdı; Cem… Oğlu değil de bir kızı olduğunu öğrenince üzülen babasının bu hayal kırıklığını telafi etmek ve onu gururlandırmak için senelerce dişini tırnağına taktı.

Daha ilkokuldayken gazeteci olmayı kafasına takmıştı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesine girerek bu hedefine bir adım daha yaklaştı. Mezun olduktan sonra mesleği işin ustalarından öğrenme şansını yakaladı. İşe Milliyet Gazetesi’nde başladı. Gazetecilikteki ilk öğretmeni, Babıali’nin Vasfiye Ablası, VasfiyeÖzkoçak’tı. Türkiye’nin ilk özel televizyon kanalı Magic Box’ın Haber Merkezi’nde, ilk ekipte yer aldı. Ardından Altan Öymen ile Kanal D’de yayınlanan “Pazar 11” programında çalıştı. Yine Mehmet Ali Birand’ın önderliğindeki CNN Türk Haber Merkezi’nde kanalın kuruluşunda yer aldı.

İkinci kızı dünyaya geldikten sonra hayatı rölantiye almak adına gazeteciliğe bir es verdi. O gün bugündür PR ve en sevdiği şeyi yapıyor… Yazmak…

Gösterilen sonuç sayısı: 2