Beyaz Karga

20.00 

Şuayip Dağıstanlı yeni kitabı Beyaz Karga Sürgün Bir Prensin Özgürlüğe Yolculuğu’nda çocukluğunun anılarından besleniyor. Doğanın dilini konuşabilen, hayalleriyle, özgürlüğüyle bütünleşmiş bir prensin sürgün hayatında yaşadığı zorlukları, çıkmazları sade bir dille aktarıyor. Hikayesini aktarırken, masallardan, rüyalardan yararlanıyor.

Stok kodu: 978-605-9624-05-3 Kategoriler: ,
Açıklama

“Hatırla” diyor Beyaz Karga. Giderek büyüyor. On katım oluyor neredeyse. Beni kanadına alıyor. Uçuruyor. Tanıdık dünyalardan geçiyorum. Geçmişteki prensi görüyorum. Ağaçlarla, akarsularla, yıldızlarla konuşan, çiçekler toplayan, ruhu uçsuz bucaksız, hayalleri kıpır kıpır prensi. Dünüme ait olan bir beni…

“Ben…” Karga beni kanadından indiriyor.

“Ben çok üzgünüm” diyorum.

“Asla geç değildir prens bunu bil” diyor Beyaz Karga.

Prens kelimesi kafamda yankılanıyor. “Prens…”

Şuayip Dağıstanlı yeni kitabı Beyaz Karga Sürgün Bir Prensin Özgürlüğe Yolculuğu’nda çocukluğunun anılarından besleniyor. Doğanın dilini konuşabilen, hayalleriyle, özgürlüğüyle bütünleşmiş bir prensin sürgün hayatında yaşadığı zorlukları, çıkmazları sade bir dille aktarıyor. Hikayesini aktarırken, masallardan, rüyalardan yararlanıyor.

Giderek yükselen duvarlara, gri sert gerçekliğe rağmen her satırında ümit veriyor. Beyaz Karga’nın çağrısıyla, insanın en zor anında bile doğanın dilini konuşmasının, hayaller kurmasının, özgürlüğünün peşine düşmesinin gerekliliğini savunuyor.

Sizi her satırında içinizdeki prensi aramaya, onu keşfetmeye çağıran bu kitabı asla unutamayacaksınız.

Yazar: Şuayip Dağıstanlı

Kitap Adı: Beyaz Karga Sürgün Bir Prensin Özgürlüğe Yolculuğu

Türü: Anı Roman

Sayfa: 112

ISBN: 978-605-9624-05-3

Marka

Marka

Şuayip Dağıstanlı

Şuayip DağıstanlıDr. Şuayip Dağıstanlı, 26 Ağustos 1969’da Dağıstan’ın başkenti Mahaçkale’de doğdu. İlkokulu doğduğu Hindah köyünde, ortaokulu Babayurt kasabasında yatılı olarak okudu. Liseye Mahaçkale’de başladı, Kahib’de bitirdi. Liseden sonra Dağıstan Devlet Pedagoji Üniversitesi’nde (1986-1992) öğrenim gördü. 1989’da geçirdiği kazada bedeninin büyük bölümü felç oldu. Hastalık sırasında ‘kendi kendine tedavi’ yöntemini uygulayarak felçten kurtuldu. O günden sonra hayat felsefesi ve dünyaya bakışı değişti. Kendi kendin iyileştirmedeki başarısı Rusya’daki bilimadamları ve doktorların dikkatini çekti. Onların maddi ve manevi yardımlarıyla Moskova’da ve Kiev’de Alternatif Tıp üzerine eğitim gördü. Daha sonra 1991’de Kuzey Kafkasya’da ilk ezoterik bilim merkezinin kurucusu oldu. 1996’da Moskova’da Birleşmiş Milletler ve UNESCO tarafından kurulan komisyonca verilen ‘Alternatif Tıp İlimleri Doktoru’ ünvanını kazandı. İlk kitabı Biyoenerji ve Alternatif Tıp dört baskı yaptı. Dr. Şuayip Dağıstanlı, bu kitabında okurlarına, kendilerine uygulayabilecekleri, doğal yöntemlerle sağlıklı bir yaşamın ipuçlarını vermektedir. 2010 yılında, “Biyoenerji Siz de Bir Simurg’sunuz” adlı ikinci kitabı yayımlandı. Dr. Dağıstanlı, 1992’den başlayarak çeşitli merkezlerde ve hastanelerde görev aldı. 1997’de İstanbul’da kurduğu Şua Biyoenerji Merkezi’nde çalışmalarını sürdürdü. 2002-2003 yılları arasında Prag’da Radio Free Europe-Radio Liberty’de gazeteci-spiker olarak görev yaptı. Daha sonra yeniden Türkiye’ye döndü. Şimdi Suadiye’de kurduğu Şua Human Academy’de çalışmalarını sürdürmekte, biyoenerji, akupunktur, ayurverda, şiatsu, Kirlian Fotoğrafçılığı gibi otuza yakın tedavi ve tanı yöntemi uygulamaktadır. Türkiye’deki ve başka ülkelerdeki çeşitli dernek ve kuruluşlarda, kendini programlama, psikolojik denge idmanı, içimizdeki enerjiyi pozitif yönde kullanarak kendini geliştirme, hayattaki görevimizin farkına varma gibi insanın kendisini aşması ve çevresinden aldığı titreşimler yoluyla dünyayla bütünleşmesi konulu konferanslar, seminerler vermektedir. Yüzlerce televizyon ve radyo programına katılmıştır. Mesleğinin yanı sıra, müzik, dans, resim gibi çeşitli sanat dallarında çalışmaları vardır. www.shuacentre.com
Şuayip Dağıstanlı