Seçmenleri Ne Ayarsa O Ayardır Cumhuriyet

30.00 

Bir zaman makineniz olsa hangi tarihe ve kime giderdiniz? Kitabın kahramanı Atatürk’e, cumhuriyet öncesi ve sonrasına gidiyor, Paşa’yla doyulmaz sohbetler edip ülke gerçeklerine ışık tutuyor. Bu kurgu romanda Atatürk’ün vizyonu, belgelerle araştırılıyor ve ölümünün ardından oluşan yansımalar değerlendiriliyor.

Stok kodu: 978-605-9624-06-0 Kategoriler: ,
Markalar:Orhan İsvan
Açıklama

21. yüzyıl Türkiye’sine,

Atatürk Türkiye’sinden bakış…

Bir zaman makineniz olsa hangi tarihe ve kime giderdiniz?

Kitabın kahramanı Atatürk’e, cumhuriyet öncesi ve sonrasına gidiyor, Paşa’yla doyulmaz sohbetler edip ülke gerçeklerine ışık tutuyor.

Bu kurgu romanda Atatürk’ün vizyonu, belgelerle araştırılıyor ve ölümünün ardından oluşan yansımalar değerlendiriliyor.

Seçmenleri Ne Ayarsa O Ayardır Cumhuriyet, bir yolculuk hikayesi…

Zincirlenmiş bir ulusun, özgürlüğe, medeniyete, yani Cumhuriyete yolculuğu…

Neden laiklik, neden cumhuriyet ve neden Atatürk sorularının cevabını, Atatürk’ün vizyonu üzerinden düşünebilelim diye akıcı bir öyküye doğru keyifli okumalar…

Yazar: Orhan İsvan

Kitap Adı: Seçmenleri Ne Ayarsa O Ayardır Cumhuriyet

Türü: Roman

Sayfa: 232

ISBN: 978-605-9624-06-0

Marka

Marka

Orhan İsvan

Yazar Orhan Isvan 1955 yılında İstanbul’da doğdu. Çocukluğu ve ilk öğrenim yılları Yalova’da geçti. Orta öğrenimini İstanbul’da Saint Michel Ortaokulunda ve Yalova Lisesinde tamamladıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi. İstanbul’da, tarım sektöründe faaliyet gösteren bir ihracat ve ithalat şirketi kurdu. 2000 yılında şirketini kapatarak Yalova’ya yerleşti. İki kızı ve bir torunu vardır. Özel merakları arasında motosiklet ayrı bir yer tutar. Yurt içinde ve dışında çok sayıda motosiklet seyahati yapmıştır. 2002 yılından itibaren Atatürk’ün fazla tartışılır hale gelmesiyle, Atatürk’ün hayatını derinlemesine araştırmaya karar verdi. Bu süreçten itibaren ulaştığı belge ve bilgilerin ortaya koydukları Atatürk ile hakkında olumlu ve olumsuz pek çok şey söylenen Atatürk’ün aynı kişi olmadıklarını gördü. Onun vizyonu hakkındaki bulgularını okurlarla paylaşmak amacıyla bu kitabı yazdı.
Yazar Orhan Isvan