Sen O’sun İşte

17.00 

Yasemin Kumral, Sen O’sun İşte isimli kitabındaki şiirlerle, herkesi, özlemenin büyüleyiciliğine, çocukluğun güzel anlarına, vazgeçilmez aşkların kıymetine ve insan olmanın, insan hissetmenin gerekliliklerine ulaştırıyor.

Stok kodu: 978-605-9624-25-1 Kategoriler:
Açıklama

Hani çok sevdiğin biri,

Öldükten sonra rüyana girer de,

Bütün hasretinle kucaklamak istersin.

Şöyle bir bakıp, silinir gider ya,

Sen o’sun işte…

Hani göçmen kuşlar telaşsız,

Daireler çizerek toplanırken,

Gitmeyin!!!

Diye haykırmak ister, susarsın çaresiz,

Yüreğini bir sızı kaplar ya,

Sen o’sun işte…

Yasemin Kumral, Sen O’sun İşte isimli kitabındaki şiirlerle, herkesi, özlemenin büyüleyiciliğine, çocukluğun güzel anlarına, vazgeçilmez aşkların kıymetine ve insan olmanın, insan hissetmenin gerekliliklerine ulaştırıyor.

Pek çok yaşanmışlıktan beslendiği açıkça anlaşılan sade dizeler, okurun hem kalbine hem aklına hem de ruhuna sesleniyor. Gerçek bir sanatçının elinden çıktığı her duygusunda anlaşılan bu güzide eser, tüm okurları şiir okumanın olağan dışı yolculuğuna çağırıyor.

Yazar: Yasemin Kumral

Kitap Adı: Sen O’sun İşte

Türü: Şiir

Sayfa: 80

ISBN: 978-605-9624-25-1

Marka

Marka

Yasemin Kumral

Yazar-Yasemin-Kumral1954 yılında İstanbul’da doğdu. Annesi Melahat Kumral, babası gazeteci, şair-yazar, öğretmen Muhtar Kumral’dır. Roma’da küçük yaşlardan itibaren gitar, piyano ve şan eğitimi aldı. İstanbul Işık Lisesi dönemlerinde, ‘Yahya Kemal’i Sevenler’ derneğinin açtığı şiir yarışmasında Türkiye birincisi oldu. Şarkılarını kendisi yazan ve besteleyen Kumral, Bim Bam Bom, Girne’den Yol Bağladık Anadolu’ya ve daha sayısız şarkıyla müzik dünyasına eşsiz eserler kazandırmıştır. 14 yaşındayken sözleri-bestesi kendisine ait olan Yağmuru Durdurabilir misin şarkısıyla Milliyet gazetesinin düzenlediği yarışmada ‘Yılın En Başarılı Genç Sanatçısı’ ödülünü almıştır. 1974 Barış Harekâtında söylediği Girne’den Yol Bağladık Anadolu’ya şarkısı İstiklal Marşımızla birlikte açılış-kapanış marşı olmuş ve Cumhurbaşkanı’ndan altın madalya ile ödüllendirilmiştir. Girne meydanındaki bayrak hâlâ aynı şarkıyla cuma günleri göndere çekilip pazar günleri indirilmektedir. 1975 yılında Bim Bam Bom şarkısı ‘Tüm Zamanların Unutulmaz Şarkılarından’ unvanını almıştır. 1999 yılında dünyada ilk kez Mevlana’nın beyitlerini Türkçeye çevirterek bestelemiş, bestelerini 12 şarkılık bir albümde toplamıştır. 2000 yılında İstanbul Moda’da, spikerlik, sunuculuk ve güzel konuşma okulu açan Kumral İstanbul Marmara Üniversitesi Müzik Fakültesinden mezundur. Sayısız televizyon programı, plak, kaset, CD ve albümü olan sanatçı konserlerini sadece stadyumlarda, televizyonlarda ve sinema salonlarında vermiştir. İngilizce ve İtalyanca bilen Yasemin Kumral, 2003 yılında ‘Bahar Sevgiyle Gelsin’ adlı kişisel resim sergisini açmıştır. Ayrıca 2005 yılında Ankara Devlet Opera ve Balesi bünyesinde kimsesiz çocuklarla beraber ‘Altın Çocuklar Korosu’nu kurmuştur. Yasemin Kumral, Ahmet Şimşek ile evlidir. Yıldırım Ahmet, Enis Yasin ve Yasemin adında üç çocuğu vardır. İstanbul’da yaşamakta ve sanatla iç içe yaşamını sürdürmektedir.
Yazar-Yasemin-Kumral
Ek bilgi