Sert Ama Hassas

20.00 

Bu kitap insanın hayata ve kendine dair farkındalık kazanmasına hizmet eden bir araçtır. Bu kapakların arasında kestirmeden mutlu eden davranış önerileri yoktur, mutluluğun içimizde olduğu ve herkesçe kolaylıkla ulaşılabileceği vaat edilmez.

Stokta yok

Stok kodu: 978-9944-106-84-9 Kategoriler:
Açıklama

Bu kitap insanın hayata ve kendine dair farkındalık kazanmasına hizmet eden bir araçtır. Bu kapakların arasında kestirmeden mutlu eden davranış önerileri yoktur, mutluluğun içimizde olduğu ve herkesçe kolaylıkla ulaşılabileceği vaat edilmez.

Aksine, mutsuzluğun günümüz toplumsal ve çevresel koşullarında sıradan, beklenir ve sistemsel olduğu anlatılır.
Bunun ötesine geçerek farkındalık kazanmak ancak ilgili unsurların üzerine düşünerek, kemikleşmiş yanlış kabülleri kırıp yerlerine yenilerini inşa ederek ve az sorulan soruları sorarak, sorgulayarak, mümkündür.
Herkesin düşündüğünü düşünen, herkesin yaptığını yapan ve herkesin gittiği yoldan giden bir kişi, ‘herkes’ten daha mutlu olabilir mi?
Bu kitap, kişinin kendisine zor sorular sormak zorunda olduğu bu karmaşık yolculukta ışık tutacak mütevazi bir rehber olmayı hedefler.
Geçmiş için suçluluk; gelecek için endişe duymadıkları bir yaşayışın peşinde olanlara…

Yazar: Ozan Dağdeviren

Kitap Adı: Sert ama Hassas

Türü: Kişisel Gelişim

Sayfa: 144

ISBN: 978-9944-106-84-9

Yazar

Yazar

Ozan Dağdeviren

Yazar-Ozan-DagdevirenHayatının merkezine ‘insanı anlama’ çabasını koymuş ve tüm akademik eğitimini ve profesyonel iş tecrübesini bu çaba etrafında şekillendirmiştir. Liseyi Robert Kolej’de okuduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde Sosyoloji ve Psikoloji eğitimi almış, bunun üzerine Galatasaray Üniversitesi’nde İletişim ve Tüketim Davranışı üzerine Yüksek Lisans yapmış, tezini ise değişen teknolojiler ve toplumsal etkenler ilişkisi üzerine hazırlamıştır. Eğitimi ardından ilk dönem Davranış Bilimleri, Pazar Araştırma ve Yönetim Danışmanlığı alanlarında tecrübe kazanmıştır. Bugün itibari ile Türkiye’nin teknoloji alanındaki lider şirketlerinden birinde insan kaynakları alanında, insanların seçimlerini ve motivasyonlarını daha iyi anlamak, insan karakterinin gizemlerini çözmek ve özetle ‘insanı anlama’ yolculuğunda kendini geliştirmek amacıyla çalışmaktadır. Toplumsal hayatı, insanın çalışma ile ilişkisini ve kültürü ilgilendiren tüm konuları sosyolojik bir bakış açısı ile; insanın ruh halini, değer yargılarını, hayata ilişkin duygu ve bakış açılarını da psikoloji bilimini taban alarak anlamayı hedefler. Bu iki perspektifin birleştiği ve ayrıştığı noktaları yorumlayarak öncelikle hem sorgulanmış ve sağlamlaşmış hem de orijinal ve özgün fikirler üretmeyi temel düşünce yöntemi olarak benimsemiştir.
Yazar-Ozan-Dagdeviren