Gösterilen sonuç sayısı: 1

Erdoğan Yılmazİstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdi. DünyaYeni Gazete ve Hürriyet gazetelerinde çalıştı. Şiir, haber ve yazıları yayınlandı. Eğitim içerikli konferanslar verdi, seminerler düzenledi.

“Personel Yönetimi’nde yüksek lisans programını tamamladı.

Boğaziçi Üniversitesi Hazırlık Sınıfı’nda İngilizce eğitimi gördü. Bu arada okuma derslerini ‘Eğitim Psikolojisi’ alanında aldı. Dz. K.K’nda öğretmen ve eğitim yöneticisi olarak çeşitli kademelerde çalıştı; özel okullarda öğretmenlik ve yöneticilik yaptı. Rehberlik ve Ölçme Değerlendirme Birimleri kurdu. Koç Lisesi’nde ‘Uluslararası Bakalorya Diploma Programı’nda ilk Türk IB öğretmenlerinden biri olarak çalıştı. Özel Irmak Anaokulu ve İlköğretim Okulu ile İTÜ G.V. Ekrem Elginkan Lisesi’nin kurucu müdürlüğünü yaptı. Turkcell’de ‘Uzaktan Eğitim’le Üniversiteye giriş sınavlarına hazırlık konusunda çalıştı; danışmanlık yaptı.

Kültür Lisesi ve Kültür Fen Lisesi Müdürlüğü’nden sonra İstanbul Kültür Eğitim Kurumları’nda Genel Müdür olarak çalıştı.

Erdoğan Yılmaz “Gerçek öğretmenim öğrencilerimdir” düşüncesini ve “Eğitim çocuğa sevgi ve saygıyla başlar” ilkesini en önemli değer sayıyor.