Gevur Gelin Varka

120.00 

“Aşk kalbe yazılan kaderdir.” Meltem Budan Nalbant, G. G. Marquez’in destansı eseri Yüzyıllık Yalnızlık tadındaki bu romanında aşkının peşine takılarak Rusya’dan Türkiye’ye gelen Varka’nın ilham verici öyküsünü anlatıyor ve bunu yaparken hem tarihler hem de farklı coğrafyalar arasında rüzgâr gibi esiyor. 1918 yılındayız.

Stok kodu: 978-9944-106-75-7 Kategoriler:
Açıklama

“Aşk kalbe yazılan kaderdir.”
Meltem Budan Nalbant, G. G. Marquez’in destansı eseri Yüzyıllık Yalnızlık tadındaki bu romanında aşkının peşine takılarak Rusya’dan Türkiye’ye gelen Varka’nın ilham verici öyküsünü anlatıyor ve bunu yaparken hem tarihler hem de farklı coğrafyalar arasında rüzgâr gibi esiyor.
1918 yılındayız.

Sovyet Rusya bir taraftan 1. Dünya Savaşı’yla boğuşmakta, diğer taraftan ülkede acımasız bir iç savaş yaşanmaktadır.

15 yaşında bir genç kız olan Varka’nın içindeki savaş da ülkesininkini aratmayacak boyuttadır. Aşkı yeni yeni tanıyan Varka, çingene falcı Paprika’nın öngördüğü gibi iki erkeğin arasında kalır. Seçimini birinden yana yapsa da kaderin onun için başka planları vardır.

Ve o planlar sadece Varka’yı değil, onun hayatına dâhil olan herkesi görünmez iplerle birbirine bağlayacaktır.

Ve an gelecek, uzun süre saklı kalan bir sırrın gün yüzüne çıkmasıyla, Varka’nın insanların hayatına kattığı anlam aydınlanacaktır.

“Varka, inan bana, dünyanın bir yerinde, senin için yaratılmış, kalbi senin için çarpan biri var, tıpkı senin de onun için yaratıldığın gibi. İşte o insanla karşılaştığında, hiçbir güç sana engel olamayacak. Ne ben, ne baban, ne de bir başkası… İşte bunun adı aşktır. Aşk da Tanrı’nın insanın kalbine yazdığı kaderidir kızım.”

 

Yazar: Meltem Budan Nalbant

Kitap Adı: Gevur Gelin Varka

Türü: Roman

Sayfa: 240

ISBN: 978-9944-106-75-7

Marka

Marka

Meltem Budan Nalbant

Değerlendirmeler (0)

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Gevur Gelin Varka” için yorum yapan ilk kişi siz olun