Evrene Değil Beynine Mesaj Gönder

220.00 

Bu kitap beyinden bahsediyor ama bir beyin kitabı değil… Bu kitap akupunkturdan bahsediyor ama bir akupunktur kitabı değil… Bu kitap insanın yaşamına iyilik katacak bilgiler içeriyor ama bir kişisel gelişimi kitabı değil…

Stok kodu: 978-605-9624-33-6 Kategoriler:
Açıklama

Bu kitap beyinden bahsediyor ama bir beyin kitabı değil… Bu kitap akupunkturdan bahsediyor ama bir akupunktur kitabı değil… Bu kitap insanın yaşamına iyilik katacak bilgiler içeriyor ama bir kişisel gelişimi kitabı değil…

İnsan 21. yüzyılda aslında hala avcı toplayıcıdır. Kendini daha huzurlu, mutlu ve sağlıklı bir birey yapacak bilgiyi toplar.

Elinizdeki kitap bu toplama işinin nasıl yapılabileceği ile ilgilidir.Okuyarak, izleyerek, dinleyerek, tadarak, dokunarak edindiğimiz her bilginin yapması gerektiği gibi bu kitaptaki bilgiler de beyninizde üç tepkimeden birini vermelidir.

Birincisi; bu kitapta karşılaştığınız bilgiler ve fikirler sizin o ana kadarki fikirlerinize uygundur.

Beyniniz şöyle der; ben de böyle düşünüyorum, güzel.

İkincisi; bu kitapta karşılaştıklarınız sizin düşündüklerinize zıt fikirlerdir. Beyniniz şöyle diyebilmelidir; ben bunlara tamamen zıt düşünüyordum ama bu konuları tekrar düşünmeliyim.

Üçüncüsü; okuduklarınız o ana kadar hiç düşünmediğiniz konulardır.

Beyniniz şöyle diyebilmelidir; ben bunları hiç düşünmemiştim ama bu konular üzerine düşünsem yaşamıma katkısı olur.

Bu üç tepkimeden birincisi kendimizi ve düşünce yolumuzu teyit eder. Her insanın ihtiyacıdır ve yoluna devam et der. Diğer ikisi ise beynimizde yeni düşünce süreçlerinin başlamasını sağlar ki, insan beyninin çalışması için en büyük gereksinimdir.

Prof. Dr. Kaya Özkuş: 1992’de akupunktur uygulama sertifikası alan Prof. Dr. Kaya Özkuş, 2002 yılında Türkiye’de ilk defa üniversite senatosu onayı ile kurulan Akupunktur Uygulama ve Araştırma Birimi’ni İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı altında kurdu.

2005 yılında Sağlık Bakanlığı’nın izni ile İ.Ü. CTF Akupunktur Uygulama ve Araştırma Birimi’nde organize edilen akupunktur eğitiminde eğitim koordinatörü ve eğitmen olarak görev yaptı. 2008 yılında Uluslararası Katılımlı V. Ulusal Akupunktur Kongresi’nin başkanlık görevini yürüttü.

Yaşam Radyo’da Sabah İğnesi adlı sağlık ve şiir programını hazırladı ve sundu.

Prof. Dr. Kaya Özkuş halen Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı’nda nöroanatomi dersleri vermekte ve muayenehanesinde stres nedeni ile oluşan organ fonksiyon bozukluklarına bağlı hastalıkları akupunktur ile tedavi etmektedir.

Aşk Hep Söz Der (1997), Artakalan (2004), Aşk Hep Yenidir (2013) Öyle Güzel Yalnızım ki Seninle (2013), adlı dört şiir kitabı yayımlanmıştır.

Yazar: Kaya Özkuş

Kitap Adı: Evrene Değil Beynine Mesaj Gönder

Türü: Sağlık

Sayfa: 240

ISBN: 978-605-9624-33-6

Değerlendirmeler (0)

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Evrene Değil Beynine Mesaj Gönder” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Hoşunuza gidebilir…