Karahindiba

150.00 

Soluk soluğa okuyacağınız Karahindiba kendiyle yüzleşme cesareti gösterebilecek herkesi eşsiz bir okuma deneyimine davet ediyor.

Stok kodu: 978-605-9624-51-0 Kategoriler:
Mehmet Emin Güneş
Açıklama

“O gece sürekli ahtapotu düşündüm. Bir rüya gördüm hatta. Suyun altındaydım. Büyüleyici bir görüntüydü. Huzurluydum. Korku yukarıda, yüzeyde kalmıştı. Sonra aniden, aniden bir karanlık peyda oldu. Hızla üzerime geliyordu. Beni yutacaktı. Kaçmaya çalıştım. Yüzdüm. Yüzdüm… Kayaların arasına sıkıştım bir anda. Kolum koptu. Hareket edemiyordum. O sıra Kadir beyin yüzünü gördüm. “Yapabilirsin,” diyordu. O yüzün arkasından bir ahtapot fırladı, eşsiz güzellikteydi. Düşüncelerimi duyabiliyordu, emindim. Sonra, sonra uyandım.”

Mehmet Emin Güneş yeni romanı Karahindiba’da tüm maharetini sergiliyor. Yazar okurunu sımsıkı avucuna alacak bir esrar perdesini incelikli bir üslup ve sıkı bir kurguyla satırlarına işliyor. Bunu yaparken asıl önemli olanın hikâye değil hikâyenin örüldüğü tasavvuf, aşk, dostluk ve kader gibi temalar olduğunu sözcük sözcük fısıldıyor.
Soluk soluğa okuyacağınız Karahindiba kendiyle yüzleşme cesareti gösterebilecek herkesi eşsiz bir okuma deneyimine davet ediyor.

 

Yazar: Karahindiba
Kitap Adı: Mehmet Emin Güneş
Türü: Roman
ISBN: 978-605-9624-51-0

Marka

Marka

Mehmet Emin Güneş

İstanbul doğumlu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. İstanbul Kabataş Erkek Lisesinden sonra Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, Genel Cerrahi dalında uzmanlığını tamamlayarak genel cerrahi uzmanı oldu. Hastane ve Sağlık İşletmeciliği dalında MBA yüksek lisans yaptı. Uzun yıllar Genel Cerrahi Klinik Direktörü olarak görev yapan Güneş, özel bir vakıf üniversitesinde akademisyen olarak, İlk ve Acil Yardım Program Başkanlığı, Sağlık Hizmetleri Yüksekokul Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Genel Cerrahi dalında ‘Doçent’ unvanını aldı. İstanbul’da uzun yıllar eğitim araştırma hastanelerinde başhekimlik, genel cerrahi klinik direktörlüğü ve yöneticilik görevlerinde bulundu. Birçok kamu ve özel üniversitede akademisyen olarak ders verdi. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde öğrenim görmektedir. Bilimsel dergilerde editörlük yapmakta, çok sayıda yerli ve yabancı dergide makaleleri bulunmaktadır. İlk romanı İkra, onda bir keşif yolculuğuna sebep olmuş, İstanbul sevdalısı olarak İstanbul Seni Affediyorum isimli ikinci romanını yazmasına vesile kılmıştır. Üçüncü romanı İnsan Kokusu’nda ise hayatın hiç beklenmedik bir anında yolları kesişen sıradan insanların öykülerine yer vermiştir. “Cerrahlık benim için ne kadar vazgeçilmez ise yazmak da hayatımın diğer yarısıdır,” diyen Güneş, tek okuru olsa bile, gündüz neşter tutan eliyle bedene, gece de kalem tutan eliyle ruha dokunmaya devam edeceğini söylemektedir.
Mehmet Emin Güneş
Değerlendirmeler (0)

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Karahindiba” için yorum yapan ilk kişi siz olun