İstanbul doğumlu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. İstanbul Kabataş Erkek Lisesinden sonra Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, Genel Cerrahi dalında uzmanlığını tamamlayarak genel cerrahi uzmanı oldu. Hastane ve Sağlık İşletmeciliği dalında MBA yüksek lisans yaptı. Uzun yıllar Genel Cerrahi Klinik Direktörü olarak görev yapan Güneş, özel bir vakıf üniversitesinde akademisyen olarak, İlk ve Acil Yardım Program Başkanlığı, Sağlık Hizmetleri Yüksekokul Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Genel Cerrahi dalında ‘Doçent’ unvanını aldı.

İstanbul’da uzun yıllar eğitim araştırma hastanelerinde başhekimlik, genel cerrahi klinik direktörlüğü ve yöneticilik görevlerinde bulundu. Birçok kamu ve özel üniversitede akademisyen olarak ders verdi. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde öğrenim görmektedir. Bilimsel dergilerde editörlük yapmakta, çok sayıda yerli ve yabancı dergide makaleleri bulunmaktadır.

İlk romanı İkra, onda bir keşif yolculuğuna sebep olmuş, İstanbul sevdalısı olarak İstanbul Seni Affediyorum isimli ikinci romanını yazmasına vesile kılmıştır. Üçüncü romanı İnsan Kokusu’nda ise hayatın hiç beklenmedik bir anında yolları kesişen sıradan insanların öykülerine yer vermiştir.

“Cerrahlık benim için ne kadar vazgeçilmez ise yazmak da hayatımın diğer yarısıdır,” diyen Güneş, tek okuru olsa bile, gündüz neşter tutan eliyle bedene, gece de kalem tutan eliyle ruha dokunmaya devam edeceğini söylemektedir.

Tek bir sonuç gösteriliyor