Her Daim Bu Sevdada Ben Bir Sadri Alışık

17.00 

Türk edebiyatının sıradışı ismi Aşkın Güngör, âşıkların aşkına, Tanrı’nın gözyaşına, İstanbul’un kesme taşlı yollarına yeni şiirler ithaf ediyor.

Stok kodu: 978-9944-106-71-9 Kategoriler:
Açıklama

Türk edebiyatının sıradışı ismi Aşkın Güngör, âşıkların aşkına, Tanrı’nın gözyaşına, İstanbul’un kesme taşlı yollarına yeni şiirler ithaf ediyor.

“Bi’ gün sen de seversin, yanarsın bi’ gün sen de,
sanırsın cehennem var o nazenin bedende,
bulur derler ya hani, bulur bi’ gün eden de,
aşk seni de kavurur bi’ gün elbet Mualla…

O gün işte dilerim aklına ben geleyim
ve seni o sevda ile kavrulurken göreyim,
hayaline sızıp da sana şöyle diyeyim:
Aşk su ile sönmeyen bir yangındır Mualla…”

 

Yazar: Aşkın Güngör

Kitap Adı: Her Daim Bu Sevdada Ben Bir Sadri Alışık

Türü: Şiir

Sayfa: 120

ISBN: 978-9944-106-71-9

Yazar

Yazar

Aşkın Güngör

Yazar Aşkın Güngör1972 yılında İstanbul’da doğdu. Döküm teknikerliği, seramik teknisyenliği ve işletme konularında yüksek öğrenim gördükten sonra yayıncılıkta kariyer yapmaya karar verdi. Bu gerekçeyle, 1990 yılından itibaren dâhil olduğu yayıncılık sektörünün, editörlükten yazı işleri müdürlüğüne dek hemen her alanında görev aldı. Yarısı çocuk ve gençlik edebiyatı eserleri olmak üzere, yaklaşık 100’den fazla kitaba editör ve yayın danışmanı olarak destek verdi. Süreli yayınlarda şiir, deneme ve öyküleriyle yer aldığı gibi, şiir kitabı, öykü kitabı, masal kitabı ve romanları yayınlandı. Bir Tres Culturas projesi olan ve İspanya’da yayınlanan Hispacon 2007 seçkisinde Çarkıfelek (La Rueda del Destino) adlı öyküsüyle tek Türk yazar olarak yer aldı. Yerli pek çok seçkiye de öyküleriyle katkı verdi. Daha çok bilgi için: askingungor.com