Prof. Dr. Vahide Savcı

1985 yılında Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni derece ile bitirmiş ve 1991 yılında aynı üniversitede Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı’nda eğitimini tamamlayarak uzmanlık derecesi almıştır.

1992-1994 yılları arasında Massacchusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT), Beyin ve Bilişsel Bilimler Departmanı’nda, Prof. Dr. Richard Wurtman’ın yönettiği Nöroendokrin Düzenleme Laboratuvarı’nda doktora sonrası araştırmacı olarak çalışmıştır.

Farmakoloji yaşamı boyunca temel araştırma ve ilgi alanı parasempatik sistemin, diğer adıyla, kolinerjik sistemin farmakolojisi olmuştur. Dolayısıyla wellbeing felsefesinin merkezinde yer alan vagus sinirini içeren temel otonom sistemlerle ilgili olarak çalışmış ve bu alanlarda çok sayıda uluslararası yayın, bildiri ve ödüllerin sahibi olmuştur.

1996 yılında Doçent, 2002 yılında Profesörlük unvanını almıştır. 2021 yılında emekli olana kadar Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı’nda birçok akademik ve idari görevler üstlenmiştir.

2004-2008 yıllarında Anabilim Dalı Başkanlığı yapmış olan Prof. Dr. Vahide Savcı, 2007-2013 yılları arasında TÜBİTAK Sağlık Bilimleri Araştırma Grubu’nda Komite Üyesi, 2009-2011 yılları arasında Tıp Fakültesi Eğitimden Sorumlu Dekan Yardımcısı ve 2008-2012 yılları arasında Üniversite Bilimsel Araştırma Komisyonu’nda Tıp Fakültesi Temsilcisi olarak görev almıştır.

2020-2022 yılları arasında Gedik Üniversitesi ve Yükselen Çağ Wellbeing Akademi’nin programladığı Wellbeing Uzmanlığı Temel ve İleri Seviye Eğitimleri, Wellaging ve Egzersiz Beslenmesi Koçluğu Eğitimleri ve Biyointegratif Nefes Terapisi Temel ve İleri Seviye Eğitimlerini tamamlayarak mezun olmuştur. Aynı tarihlerde Chopra Center Meditasyon Eğitimi Sertifikasını da almıştır.

Tek bir sonuç gösteriliyor