Uğur Asilsoy
1989 Malatya doğumlu. 1995 yılında Ankara’ya yerleşti. İlkokul ve lise öğrenimini MEV Özel Ankara Fen Lisesinde tamamladı. Ardından İstanbul Ticaret Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümünü tam burslu olarak okudu ve ikincilikle tamamladı. Üniversite sırasında ve bittikten sonra kurumsal pazarlama üzerine şirketlerde çalıştı, ardından serbest olarak şirketlere danışmanlık verdi. Bu sırada onun için tutku olan kahvenin yeni versiyonu olan 3. Dalga Kahvecilik ile tanıştı.

Evde hobi olarak başlayan süreç, işini bırakıp kahve dükkanında barista olarak çalışmaya başlamasıyla devam etti. Birçok kahve dükkanında çalıştıktan sonra kesinlikle bu işi yapması gerektiği inancıyla SCA (Speciality Coffee Assosation) Barista ve Kahve Kavurma eğitimlerini aldı. Ardından kendi markası Paper Roasting Coffee & Chocolate’ı 2017 yılında Ankara’da kurdu. Yine aynı sene Callebaut’ın çikolata şefinden çikolata eğitimi aldı. 2018 yılında Paper Coffee Academy’i kurdu.

O günden beri akademide kahve meraklılarına atölye, profesyonel baristalara eğitim, işletmecilere danışmanlık vermekte. Başkent Üniversitesinde misafir eğitmenlik yapmakta olan Asilsoy aynı zamanda hem kendi markasına hem de Türkiye’de birçok kahve dükkanına ve otele kahve kavurmakta.

Tek bir sonuç gösteriliyor