Nitelikli Kahve

150.00 

Kahve sanılanın aksine uçsuz bucaksız ve devamlı ilerleyen bir üründür. Topraktan başlayan hikayesi kahvenin kimyası ile birleşir ve müthiş bir kültür olarak demlenir.

Stok kodu: 978-605-9624-50-3 Kategoriler: , , Etiketler: ,
Açıklama

Profesyonel Baristalar ve Ev Baristaları için Kahve Hakkında Bilinmeyenler

Kahve sanılanın aksine uçsuz bucaksız ve devamlı ilerleyen bir üründür. Topraktan başlayan hikayesi kahvenin kimyası ile birleşir ve müthiş bir kültür olarak demlenir.

Bu büyük kültürü evde yaşatabilir veya profesyonel olarak ilerletebilirsiniz.

Türkiye’de hem profesyonel baristaların hem de ev baristalarının yeterli kaynak bulamaması ve kahve demleme kültürünün usta çırak ilişkisi içinde yürümesi nedeniyle doğru bilinen pek çok yanlış oluşmuştur. Bu kitap kahveyi daha doğru anlamak ve keyifli hale getirmek için yazılmıştır.

Bu kitabı keyifle okuduğunuzda kahve demlerken neyi neden yaptığınızı anlayacak ve dolayısıyla kendinizi geliştirme imkanını daha rahat yakalayacaksınız.

 

Yazar: Uğur Asilsoy
Kitap Adı: Nitelikli Kahve
Türü: İnceleme/Araştırma
ISBN: 978-605-9624-50-3

Marka

Marka

Uğur Asilsoy

Uğur Asilsoy 1989 Malatya doğumlu. 1995 yılında Ankara’ya yerleşti. İlkokul ve lise öğrenimini MEV Özel Ankara Fen Lisesinde tamamladı. Ardından İstanbul Ticaret Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümünü tam burslu olarak okudu ve ikincilikle tamamladı. Üniversite sırasında ve bittikten sonra kurumsal pazarlama üzerine şirketlerde çalıştı, ardından serbest olarak şirketlere danışmanlık verdi. Bu sırada onun için tutku olan kahvenin yeni versiyonu olan 3. Dalga Kahvecilik ile tanıştı. Evde hobi olarak başlayan süreç, işini bırakıp kahve dükkanında barista olarak çalışmaya başlamasıyla devam etti. Birçok kahve dükkanında çalıştıktan sonra kesinlikle bu işi yapması gerektiği inancıyla SCA (Speciality Coffee Assosation) Barista ve Kahve Kavurma eğitimlerini aldı. Ardından kendi markası Paper Roasting Coffee & Chocolate’ı 2017 yılında Ankara’da kurdu. Yine aynı sene Callebaut’ın çikolata şefinden çikolata eğitimi aldı. 2018 yılında Paper Coffee Academy’i kurdu. O günden beri akademide kahve meraklılarına atölye, profesyonel baristalara eğitim, işletmecilere danışmanlık vermekte. Başkent Üniversitesinde misafir eğitmenlik yapmakta olan Asilsoy aynı zamanda hem kendi markasına hem de Türkiye’de birçok kahve dükkanına ve otele kahve kavurmakta.
Değerlendirmeler (0)

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Nitelikli Kahve” için yorum yapan ilk kişi siz olun