Ebru Şallı ile Pilates / Aralık 2014 / Son Posta

AYAK UÇLARINIZDAN EĞİLME

HAZIRLIK: Sırt üstü uzanın ve dizlerinizi 90 derece kırarak ayaklarınızı havaya kaldırın. Bu pozisyonda baldırlarınız yere paralel olmalı. Ellerinizi iki yanınıza doğru açın, avuç içleriniz yere baksın. Sırtınız yere değer pozisyonda olsun.

EGZERSİZ: Dizlerinizin açısını koruyacak şekilde, önce bir ayağınızı yere doğru 2 saniye sürecek zamanda yere doğru indirin, yere temasa özen verin. Sonra tekrar eski durumuna geri getirin. Diğer ayağınızla olayı tekrarlayın. Ardı ardına her ayak için 12 tekrar yapın.

YANA EĞİLME

HAZIRLIK: Sol bacağınız önünüze doğru bükülmüş ve sol eliniz omzunuzun altında kalacak şekilde sol kalçanızın üzerine oturun. Sağ ayağınızı, sol ayağınızın hemen önüne koyun. Sağ diziniz tavana doğru baksın. Sağ kolunuzu, sağ diziniz üzerinde dinlendirin.

EGZERSİZ: Karnınızı içeri çekin, sol elinizin üzerine doğru bastırın ve kalçanızı, sol ayağınızdan destek alarak yerden kaldırın. Havaya doğru kalkarken, sağ elinizi başınızın üzerinden uzatın. 10 saniye kadar kalın ve sonra geri inip, diğer taraftan aynısını tekrarlayın. 6 tekrar yapın.

Aralık 2014 / Son Posta

 

Comments are closed.